Програма на Фестивала на фолклорната носия Жеравна 2017

Програма
на
Фестивала на фолклорната носия – Жеравна 2017

 

Ден първи – 18.08.  – петък

 

17:00 – Отваряне на Фестивала
17:00 – 20:00 – Пристигане на гостите, разглеждане на фестивалната територия
20:00 – 20:20 – Официално откриване на Фестивала: представяне на официалните гости, връчване на годишното отличие „Апостол на българщината“, обявяване на програмата, регламента и др. /голяма сцена/
20:20 – 21:20 – Фолклорен танцов спектакъл „НИЕ, БЪЛГАРИТЕ“ на ансамбъл „Чинари“  /голяма сцена/

21:20 – 21:50Отбелязване  на 140-годишнината от героичната Шипченска епопея със спектакъла „ О, Шипка!“
21:50 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика  /малка сцена/
22:30 – Народно веселие с краля на кларинета Иво Папазов-Ибряма
/на поляната при входа/

 

Ден втори – 19.08. – събота

10:00 – Отваряне на Фестивала
10:30 – 11:30 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика  /малка сцена/
11:30 – 12:30 – Традиционна българска сватба

12:30 – 14:00 – Представяне на клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и разучаване на български народни хора с участието на публиката) – I част /малка сцена/

14:00 –  14:15 – Приемане на нови войводи в сдружение „Пазители на българщината“
14:15 – 14:30 – Внасяне на чеверметата, обяд, отмора, свободна програма

14:30 – 15:30 – Конкурс за автентична и стилизирана женска, мъжка и детска носия с осигурен награден фонд от ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ /малка сцена/. Предварително записване на служебния вход до 13 часа в събота.
15:30 – 17:00 – Представяне на клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и участие на публиката в заучаване на български народни хора ) – II част  /малка сцена/
17:30 – 18:30 – Свободна програма, веселие
18:30 – 19:30 – Народни борби  /на поляната при входа/
19:30 – 20:00 – Надиграване на танцьори с осигурен награден фонд от ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ . Предварително записване на служебния вход до 18 часа в събота.

20:30 – 21:00 – Фолклорен концерт на Ансамбъл за народни песни и танци  “Сливен”
21:00 – 21:30 –  Концерт на солистката на ансамбъл „Българе“  Албена Вескова  /на поляната при входа/

21:30 – 22:30 – Народно веселие с фолклорната певица Росица Пейчева и танцова формация „Етноритъм“  /на поляната при входа/
22:30 – 23:00 – Нестинарски игри /на поляната при входа/
23:00 – “Олелия” – игри, песни и танци около големия огън с оркестър “Орфей” с ръководител Георги Янев /на поляната при входа/

Ден трети – 20.08. – неделя

10:00 – Отваряне на Фестивала
10:00 – 12:00 – Веселие с оркестър
12:00 – Официално закриване на Фестивала
12:00 – 17:00 – Свободно влизане на територията на Фестивала /без входна такса и носии/

През целия неделен ден фотографирането е разрешено!