Програма на Фестивала на фолклорната носия – Жеравна 2016

Ден първи – 19.08 – петък

 

17:00 – Отваряне на Фестивала
17:00 – 20:00 – Пристигане на гостите, разглеждане на фестивалната територия
20:00 – 20:20 – Официално откриване на Фестивала: представяне на официалните гости, обявяване на програмата, регламента и др. /голяма сцена/
20:20 – 20:30 –Възпоменание за героите на България /голяма сцена/

20:30 – 21:30 – Фолклорен концерт с участието на Албена Вескова , квартет „Абагар“, Огражденска четворка и ансамбъл „Гайтан“ /голяма сцена/
21:30 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика  /малка сцена/
22:30 – Народно веселие с певицата Пепи Христозова и оркестър
/на поляната при входа/

Ден втори – 20.08. – събота

10:00 – Отваряне на Фестивала
10:30 – 11:00 – Народно веселие с различни музиканти: “100 каба гайди” с ръководител Тодор Джуфарев, зурни от Петрич с ръководител Михото, тракийски оркестър “Гергьовден” с ръководител Васил Денев, Етрополска духова музика
11:00– 13:30 – Представяне на клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и разучаване на български народни хора с участието на публиката) – I част /малка сцена/
13:30 – 14:15 – Внасяне на чеверметата, обяд, отмора, свободна програма

14:15 – 15:30 – Конкурс за автентична и стилизирана женска, мъжка и детска носия с осигурен награден фонд от ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ /малка сцена/. Предварително записване на служебния вход до 13 часа в събота.
15:30 – 17:30 – Представяне на клубове, школи и танцови състави за български народни танци (в представянето се предвижда и участие на публиката в заучаване на български народни хора ) – II част  /малка сцена/
17:30 – 18:30 – Свободна програма, веселие
18:30 – 19:30 – Народни борби  /на поляната при входа/
19:30 – 20:30 – Вечеря, народно веселие
20:30 – 21:00 – Фестивални изненади. Надиграване на танцьори с осигурен награден фонд от ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ . Предварително записване на служебния вход до 19 часа в събота.
21:00 – 22:30 –  Концерт на народната певица Николина Чакърдъкова и танцьори от Неврокопския танцов ансамбъл  /на поляната при входа/
22:30 – 23:00 – Нестинарски игри /на поляната при входа/
23:00 – “Олелия” – игри, песни и танци около големия огън с оркестър “Експрес бенд” с ръководител Атанас Славов-Мравчо /на поляната при входа/

Ден трети – 21.08 – неделя

10:00 – Отваряне на Фестивала
10:00 – 12:00 – Веселие с оркестър
12:00 – Официално закриване на Фестивала
12:00 – 17:00 – Свободно влизане на територията на Фестивала /без входна такса и носии/

През целия неделен ден фотографирането е разрешено!